вівторок, 24 травня 2016 р.

Цікаві факти про школу

Слово "школа" походить від грецького слова "сколе", що означає "дозвілля". Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань.
У 1565 р. з'явився перший буквар для навчання дітей, виданий першодрукарем Іваном Федоровим.
 1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні.

У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці.
У різних країнах існують різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.
У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.
Кожен з нас із захватом згадує шкільні роки. Перерви, домашні завдання, перша закоханість, хуліганство — все це було в житті будь-якого школяра. В цей же час ми дізнаємося багато нових знань та особистостей. Але от цікаво, а, приміром, якими були в школі той же Ейнштейн чи Сильвестр Сталлоне.

Вашій увазі ми представляємо список найцікавіших фактів про школу:
1. А ви знаєте, що такі великі уми людства як Чарльз Діккенс, Томас Едісон, Марк Твен, Ноель Ковард не закінчували навіть початкових класів.
2. Найголовнішою подією учня — канікули. Всі чекають їх з нетерпінням. Але от школярі 19 століття не могли радіти, як нинішні діти. Адже, по суті, у них майже ніяких канікул і не було. Ті, хто жив у місті відправлялися на тижневі канікули після трьох місяців навчання. А для сільських дітей відпочинком вважалася поїздка додому для збору врожаю.


Немає коментарів:

Дописати коментар